The xx na warszawskim Torwarze

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Londyńska formacja muzyczna wystąpi 14 maja 2013 roku w stolicy. Grupa promować będzie swój wydany we wrześniu album „Coexist”. Zespół powstał 7 lat temu, początkowo liczył czterech członków, aktualnie działa jako trio. W jego skład wchodzą: Romy Madley Croft – wokalista, Oliver Sim – drugi wokalista, gitarzysta oraz basista, a także Jamie Smith – twórca beatów i specjalista od produkcji. Do bandu należała również grająca na klawiszach Baria Quereshi, jednak opuściła go po wyczerpującej trasie koncertowej z listopada 2009.

sxc


The xx tworzy muzykę alternatywną i nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z najlepszych formacji tego typu w przeciągu ostatnich kilku lat. Mają kontrakt z wytwórnią XL, współpracującą również z Adele i Radiohead. Niezwykle ważnym dla Londyńczyków był rok 2009, ponieważ właśnie wtedy odnieśli największy sukces. 17 sierpnia wydali swój debiutancki album, który określano mianem „definiujących brzmienie pierwszej dekady XXI wieku”. Ponadto, płyta przyczyniła się do wręczenia im najbardziej prestiżowej nagrody na Wyspach Brytyjskich, a mianowicie Mercury Prize 2010.

Do największych przebojów The xx należą „Crystalised” oraz „Islands”. Bilety na majowy koncert zespołu w cenie 128 zł i 158 zł w sprzedaży od 18 grudnia w ALTERSKLEPIE oraz w punktach sieci Ticketpro.

Anna Odrzygóźdź

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry