Białoruski shopping w Polsce

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA, ŚWIAT

Białorusini tłumnie przybywają do Polski na przedświąteczne zakupy. Na trasie Grodno-Białystok już dawno zostały wyprzedane wszystkie bilety na autobusy i mikrobusy. Również pociągi, które kursują do stolicy Podlasia wypełnione są po brzegi.

stock.xchng


Mieszkańcy Białorusi okupują białostockie sklepy ze względu na niskie dla nich ceny oraz większy wybór towarów. Naszych wschodnich sąsiadów znajdziemy zarówno w galeriach jak i na białostockich bazarach. Kupują głównie sprzęt elektroniczny, AGD i RTV. Jak mówią nasi zagraniczni sąsiedzi w Polsce jest mnóstwo przedświątecznych wyprzedaży, z których korzystają kupując bliskim prezenty. Średnio wydają u nas ok. 2-2,5 tys. zł. Polskie sklepy zadbały o komfort kupowania dla Białorusinów i organizują dla swoich pracowników kursy nauki języka rosyjskiego.

Białoruskie biura podróży organizują nawet specjalne „zakupowe” przewozy z Grodna do Białegostoku. „Jeśli chodzi tylko o moją firmę, to każdego dnia przyjeżdżają tu dwa, trzy pełne autokary. A w sobotę, albo niedzielę jest jeszcze więcej” – mówił jeden z białoruskich przewoźników. Kolejki samochodów osobowych na granicy polsko-białoruskiej są niewielkie ze względu na silne mrozy. Gorzej jest z ciężarówkami, które komplikują dojazd do niektórych polsko-białoruskich przejść.

Katarzyna Niczewska

źródło: bankier.pl/fakty tvn

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry