Święta: Pies to nie zabawka!

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Zbliżają się święta. Czas magicznych chwil spędzonych wspólnie z rodziną. To także czas kupowania i dawania prezentów najbliższym. Jak wiadomo, rodzice często kupują dzieciom to, co sobie zażyczą. A że marzenia dzieci bywają różne, to często na liście życzeń są różne zwierzaki – chomiki, świnki morskie, koty i psy. O ile z chomikiem, czy nawet kotkiem nie ma problemu, o tyle kupno psa powinno być już dokładnie przemyślane.

sxc


Na początek trzeba się zastanowić, czy nasze dziecko jest na tyle odpowiedzialne, aby zajmować się pieskiem. Kupowanie psa 5-latkowi nie jest dobrym pomysłem, chyba, że sami mamy czas na zajmowanie się zwierzęciem. Często entuzjazm naszych pociech stygnie po kilku miesiącach, piesek się nudzi, a na spacery muszą wychodzić z nim rodzice. A przecież pies to nie zabawka, nie można go rzucić w kąt, jak tylko nam się znudzi. Warto też zastanowić się, czy nasza pociecha nie ma uczulenia na sierść. W końcu okres poświąteczny to okres, w którym psy najczęściej trafiają do schroniska.

Dlatego też trzeba nam się zastanowić nad tym, czy powinniśmy spełniać każdą zachciankę naszej pociechy, i czy zakupione zwierzę będzie miało odpowiednią opiekę, aby niepotrzebnie nie wylądowało w schronisku.

Anna Łach

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry