Green Day wystąpi w Łodzi

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA

Po raz kolejny polscy słuchacze będą mogli zobaczyć na scenie swój ulubiony zespół punkrockowy. Ich ostatni koncert odbył się 7 lat temu w katowickim Spodku. Kalifornijczycy, przyjadą promować wydaną tej jesieni trylogię: płyty „¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré!”. Ostatni krążek pojawił się w sprzedaży 11 grudnia. Zanim jednak Green Day zagra 18 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie, muzycy odwiedzą wcześniej Holandię, natomiast po show przygotowanym dla Polaków, band uda się do Moskwy.

fot. Lloyd Morgan/cc.2.0/flickr


Zespół powstał w roku 1987 i pochodzi z Kalifornii. Pomysłodawcami utworzenia formacji byli gitarzysta Billie Joe Armstrong oraz basista Mike Dirnt. Jest to niezaprzeczalnie jedna z najważniejszych grup w historii współczesnego rocka. W sposób energiczny, często zabawny oraz ironiczny próbują przekazać w swoich piosenkach istotne rzeczy na temat otaczającego nas świata. Przełomowym momentem w ich karierze był rok 1994, kiedy to wydali album „Dookie”, który sprzedał się w 15 mln egzemplarzy. To właśnie z tej płyty pochodzą takie utwory jak m.in. „When I Come Around”, „Basket Case” i „Longview”. Do dnia dzisiejszego, band sprzedał ponad 66 mln krążków na całym świecie.

Ceny biletów na czerwcowy występ grupy od 137 zł do 207 zł, do nabycia w ALTERSKLEPIE, a także punktach sieci Ticketpro.

Anna Odrzygóźdź

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry