Kobiety rządzą portfelem w trakcie zakupów świątecznych

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, GOSPODARKA, POLSKA

Badanie przygotowane przez TNS na zlecenie eBay* jasno pokazuje, że to kobiety obejmują ster podczas zakupów świątecznych. Aż 74% respondentek przyznaje, że odpowiada za zakupy świąteczne w swoich domach, a tylko 8% twierdzi, że mężczyźni wyręczają je w tym obowiązku. W zeszłym roku proporcje te wynosiły 68% do 6%. 44% pań jest również przekonanych, o tym, że lepiej wybiera prezenty od swoich partnerów. Odmiennego zdania jest zaledwie 14%.

stock.xchng


Co ciekawe, mężczyźni okazują się bardziej rozrzutni, jeśli chodzi o kupno prezentów. Gotowi są przeznaczyć na ten cel
497 zł, podczas gdy kobiety 489 zł. Jeśli chodzi o inne wydatki związane z organizacją świąt, kobiety planują przeznaczyć
653 zł, natomiast mężczyźni zakładają, że 625 zł wystarczy na pokrycie pozostałych kosztów. Kobiety chcą kupić więcej prezentów, średnio 7, a mężczyźni 6. Panie uważają zakupy świąteczne za mniej stresujące i bardziej ekscytujące zajęcie niż Panowie. Może jest to spowodowane tym, że 44% uważa się za lepsze w robieniu zakupów świątecznych od Panów, a może, dlatego, że 65% przy okazji zakupów dla innych kupuje coś dla siebie.

Kobiety chętniej sięgają po laptopa (38%), a 23% respondentek preferuje komputer stacjonarny podczas zakupów w sieci, natomiast mężczyźni chętnie skorzystają ze Smartfonu (18%), tabletu (17%) i iPada (16%).Każdego roku na święta kobiety robią coraz więcej zakupów online. W tym roku 58% ankietowanych planuje zrobić zakupy świąteczne przez Internet. 66% mężczyzn i 60% kobiet zrobi tyle samo lub więcej zakupów świątecznych online, niż w roku ubiegłym, wykorzystując przy tym jednak różne urządzenia.

Zakupy świąteczne online są wygodną, bezpieczną i tanią alternatywą dla tradycyjnych zakupów. Sklepy internetowe typu eBay dbają, by użytkownicy mieli dostęp do produktów niedostępnych w Polsce, w atrakcyjnych cenach, a poprzez współpracę z serwisami typu PayPal pracują nad stałym zwiększaniem bezpieczeństwa podczas zakupów w sieci.

*Badanie przeprowadzone przez TNS na zlecenie eBay, na grupie 1042 osób dorosłych w wieku od 16-54 roku życia, między 11-15 października 2012.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry