Szokujący list od chińskich robotników w zabawce?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Mieszkanka amerykańskiego miasta Portland, Julie Keith, twierdzi, że w zabawce znalazła list od chińskich pracowników obozów pracy proszących o pomoc. W liście miała znajdować się następująca prośba: „Jeśli kupiłeś ten produkt, proszę przekaż ten list Światowej Organizacji Praw Człowieka.

sxc


Tysiące ludzi, którzy żyją tutaj, prześladowani przez Komunistyczną Partię Chin, będą ci wiecznie wdzięczni”. Pracownicy mieli napisać również, iż pracują pod przymusem po 15 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu za jedyne 1,61 dolara miesięcznie. Nie mają żadnych dni wolnych.

Zabawka, w której znajdować się miał list zakupiona została przez Amerykankę w minionym roku, lecz odpakowana została dopiero pod koniec października bieżącego roku. Był to zestaw halloweenowy do ozdobienia domu. Według 42-letniej Amerykanki pudełko było fabrycznie zamknięte i nosiło żadnych śladów użytkowania.

Pomiędzy styropianowymi przekładkami znajdować się miała złożona kartka papieru, zapisana na urzędowym szablonie prostym, angielskim językiem, opatrzona kilkoma chińskimi znakami. List przekazany już został do Human Rights Watch, jednakże organizacja na tę chwilę nie jest w stanie ustalić jego autentyczności.

Katarzyna Niczewska

źródło: wprost.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry