Zaczęto prace nad naprawą lotniska w Modlinie

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA

Rozpoczęły się prace nad naprawą pasa startowego lotniska w Modlinie. Od samego rana można tam było spotkać kilkudziesięciu robotników. „Przez dwa świąteczne dni przygotowaliśmy próg 08 do prac, dziś o świcie pojawiła się pierwsza ekipa, licząca około 30 osób, przed południem prace rozpoczęła kolejna, licząca kilkudziesięciu pracowników” – zapowiadała Edyta Mikołajczyk. Prace polegają na oczyszczeniu i wysuszeniu wszelkich ubytków powstałych w pasie a następnie załataniu dziur specjalną mieszanką, która ma posłużyć dłużej niż dotychczasowa. Za nawierzchnię pasa startowego odpowiedzialna jest firma Erbud, która musi na własny koszt naprawić nawierzchnię oraz zwrócić koszty związane z zamknięciem lotniska.

Doradca zarządu, Edyta Mikołajczyk ma nadzieję, że prace skończą się 3 stycznia:

„Odbiór sam to jest już sprawa niezależna od lotniska. Chcemy, aby to nastąpiło jak najszybciej i będziemy robić wszystko aby umożliwić starty i lądowania samolotom dużym komunikacyjnym. W tej chwili, gdy dopuszczony jest do ruchu tylko pas o długości 1500 metrów, jest to zbyt krótki odcinek na potrzeby przewoźników. Natomiast już po uruchomieniu jednego z progów możliwe byłoby wznowienie operacji lotniczych”.

W sobotę Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zamknięciu dwóch progów – 08 i 26, liczących łącznie 1000 m długości. Powodem pęknięć były prawdopodobnie złe warunki atmosferyczne. Do momentu naprawy lotniska wszystkie loty przeniesione są głównie na lotnisko Chopina w Warszawie.

Katarzyna Niczewska

http://www.tvn24.pl/ruszyla-naprawa-dziur-w-pasie-lotniska-w-modlinie,296641,s.html
http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/naprawa;pasa;startowego;w;modlinie;rozpoczeta,78,0,1222222.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry