Chiny zaostrzają kontrolę nad Internetem

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Podczas gdy w Europie co chwilę wybuchają protesty przeciwko umowom, które mają ograniczyć wolność w Internecie, Chiny takie prawo już dawno mają i je zaostrzają.

Internet uznawany jest przez społeczeństwo jako jedyne miejsce, w którym można wyrazić własne zdanie, nie musząc obawiać się konsekwencji. Jest to jednak poczucie złudne. Znamy przypadki (nawet w Polsce), w których osoby zostały ukarane za np. mowę nienawiści względem osób publicznych.

fotolia


Tak dzieje się w Europie, która słynie z wolności słowa. Trudno wyobrazić sobie, co musi dziać się w krajach, w których Internet jest ograniczony.

Tak właśnie jest w Chinach. 28 grudnia parlament Chin przyjął zmiany w prawie, dzięki którym będzie można bez przeszkód usuwać strony internetowe, zawierające „nielegalne informacje”, a także nakłania dostawców internetu do meldowania odpowiednim organom nadzoru o takich uchybieniach.

Władze chińskie uważają, że takie obostrzenia pozwolą na ograniczenie spamu i pornografii, a także ochronę danych osobowych.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry