Warta wiceliderem w ubezpieczeniach majątkowych

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Około 13,5 proc. udziału w rynku ubezpieczeń majątkowych, 3 mln klientów i sieć sprzedaży licząca 16 tys. osób – to potencjał majątkowej spółki TUiR „WARTA” S.A., po połączeniu z HDI Asekuracja. Zgodnie z zaakceptowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego planem połączenia TUiR „WARTA” S.A. przejęła wszystkie prawa i obowiązki HDI Asekuracja TU. Oznacza to, że wszystkie posiadane przez klientów HDI Asekuracja umowy ubezpieczenia są po połączeniu nadal ważne i gwarantują im nieprzerwaną ochronę ubezpieczeniową.

Dodatkowo przyjęta strategia przewiduje, że będą oni mogli zawrzeć umowy na kolejny rok u tego samego agenta, w tej samej placówce i otrzymać polisę z logo HDI Asekuracja

– Wierzymy, że wybrana przez nas strategia utrzymania dwóch marek handlowych dla ubezpieczeń detalicznych – Warta i HDI Asekuracja – i dwóch odrębnych sieci sprzedaży w ramach jednej spółki pozwoli nam na dalszy wzrost znaczenia naszej firmy – mówi Jarosław Parkot, prezes TUiR „WARTA” S.A..

Od strony formalnej połączenie zostało dokonane przez podniesienie kapitału zakładowego Warty dzięki emisji akcji, które przejął Talanx International, w zamian za przekazanie Warcie całego majątku HDI Asekuracja. Po tej transakcji udział Talanx International w kapitale zakładowym Warty wzrósł z 70 do 75 proc., a japoński partner – Meiji Yasuda – ma 25 proc. udziałów.

źródło: warta

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry