Murzynek Bambo Tuwima niepoprawny politycznie? Nowe zakazy UE

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ŚWIAT

Unia Europejska opracowuje nowe zakazy. Tym razem dotyczyć one mają bajek niepoprawnych politycznie i sprzecznych z modelem społeczeństwa unijnego. Główną inicjatorką owego zakazu jest niemiecka minister ds. rodziny Kristina Schröder, która nie czyta swojej 2 letniej córce klasycznych bajek. Stwierdziła, że przez usta nie przeszłoby jej przeczytanie bajki o Pippi Langstrump, w której ojca bohaterki nazywa się „królem czarnych”.

sxc


Pod lupą UE znajdą się również bajki braci Grimm uważane przez feministki za „niepoprawne politycznie”, gdyż nie ma w nich „pozytywnych kobiecych postaci” . Minister Schröder nie podoba się również określanie Boga w rodzaju męskim, według niej powinien On być rodzaju nijakiego. Nasz rodzimy murzynek Bambo Juliana Tuwima również wpisuje się w zakazany model.

Komisja Praw Kobiet w Parlamencie Europejskim zaapelowała o zakazanie książek, w których mężczyzna zarabia na dom, a kobieta wychowuje dzieci i dba o rodzinne ognisko. Taki model społeczeństwa jest sprzeczny z równością płci obowiązującą w UE.

Katarzyna Niczewska

źródło: wprost

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry