Sprzeczne informacje o stanie zdrowia Hugo Chaveza

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Przywódca Wenezueli, Hugo Chavez, trafił do szpitala z powodu krwotoku, którego doznał po przeprowadzonej 11 grudnia operacji wycięcia nowotworu z okolic miednicy. W związku z jego pobytem w szpitalu pojawiają się sprzeczne informacje na temat stanu jego zdrowia.

fot. Marcello Casal Jr./Abr/cc/3.0


Wiceprezydent Nicolas Maduro w wywiadzie udzielanym w Hawanie dla wenezuelskiej telewizji Telesur mówił, że Chavez czuje się dobrze: „Mogłem zobaczyć go dwukrotnie, porozmawiać z nim (…)Jest całkowicie świadomy tego, jak złożony jest jego stan po operacji”. Tego samego zdania jest zięć Chaveza, minister nauki i technologii Jorge Arreaza, który w poniedziałek wzywał Wenezuelczyków do ignorowania plotek o rzekomej śmierci Chaveza.

Inaczej twierdzi hiszpański dziennik „ABC”, który powołując się na własne źródło, donosi, iż Chavez znajduje się na oddziale intensywnej terapii w stanie śpiączki. Przy życiu utrzymuje go jedynie aparatura medyczna, która w każdym momencie może zostać odłączona, pozbawiając tym samym życia przywódcę Wenezueli. Gazeta ujawnia też, że operację 11 grudnia przeprowadzili rosyjscy lekarze, przy asyście kubańskich specjalistów.

Hugo Chavez do swojej choroby przyznał się w czerwcu 2011 roku.

Katarzyna Niczewska

źródło: rp/tvn24

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry