CBA sprawdzi byłego prezesa GPW

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Niedawno media pełne były doniesień o tym, że Ludwik Sobolewski – prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych – finansował produkcję filmu „Klątwa faraona”, w którym miała zagrać jego partnerka. Do tych celów Sobolewski miał wykorzystać swoją funkcję, kierując prośby o dofinansowanie do spółek notowanych na GPW.

stock.xchng


E-maile z propozycjami współpracy przy filmie wysyłane były ze służbowego adresu współpracownika Sobolewskiego, Emila Stępnia. Jednak niejasne jest czy Ludwig Sobolewski zwrócił się z zapytaniem o finansowanie jako osoba prywatna, czy jako prezes giełdy.

Z tego powodu 21 grudnia Sobolewski został zawieszony na stanowisku prezesa GPW. Rada Giełdy uznała, że naruszył on zasady etyki biznesu. Ostateczne odwołanie ma nastąpić 17 stycznia, ale to jeszcze nie koniec afery.

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski złożył do Centralnego Biura Antykorupcyjnego doniesienie. CBA proszone jest o sprawdzenie procesu pozyskiwania środków pieniężnych na cele finansowania komercyjnej produkcji filmowej.

Natalia Klimczuk
źródło: fakt.pl/wnp.pl/tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry