Kolejny koniec świata?

AKTUALNOŚCI, NAUKA, ŚWIAT

Jak wiadomo „końców świata” było już bardzo wiele i pewnie jeszcze o wielu będziemy słyszeć. Dopiero co przeżyliśmy ten ostatni, a już dochodzą do nas informacje o kolejnym. Co tym razem?

Obraz galaktyki M 91 wykonany w podczerwieni za pomocą Kosmicznego Teleskopu Spitzera. Źródło: Jodrell Bank Centre for Astrophysics.


Jacyś naukowcy donieśli, że istnieje prawdopodobieństwo (co prawda tylko 1%, ale zawsze to coś), iż w lutym 2040 roku w Ziemie uderzy 2011 AG5, czyli asteroid o średnicy 150 metrów. NASA postanowiła nie bagatelizować tych doniesień i zleciła dokładne obserwacje kursu asteroidy.

Na szczęście, na podstawie danych, zebranych przez naukowców z Manou ustalono, że nic nam nie grozi. Pozycja Ziemi w 2040 roku ma ponoć uniemożliwić zderzenie z asteroidą. 2011 AG5 nie powinno zbliżyć się do Ziemi na odległość mniejszą niż 890 tys. km. Uff… kolejny koniec świata odwołany .

Anna Łach
Źródło: maxmania.pl

Powiązane wpisy

  • pppppppp

    No bo wg wielu 15 lutego rąbnie w nas kometa która przeleci bardzo blisko ziemii a ciekawe co na to super express ?

  • Grr

    Teraz podobno koniec świata ma być 15 lutego 2013 roku . Te końce świata wydają się chore. Koniec świata na 1oo kiedyś bd, ale bd to w najmniej oczekiwanym momencie . Dżołsik drodzy iksde ; * ; >


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry