Nowy album Kultu już wiosną

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Prawdopodobnie za kilka miesięcy fani zespołu będą mogli posłuchać najnowszego wydawnictwa warszawskiej formacji. Prace nad przygotowywaniem nowego materiału Kult rozpoczął jesienią. Na swojej oficjalnej stronie internetowej, muzycy zdradzają, że gotowe są już 4 utwory, natomiast 2 z nich nadają się do wydania. Nagrane zostały w 2 studiach – LWW oraz Elektra w Warszawie.

cd,muzyka,album


Album będzie zawierał 12 utworów, a jego realizatorem jest Adam Toczko. Jak mówi sam Kazik „Już nie będzie selekcjonowania – nie będziemy tłukli takich numerów, które potem nie przechodzą. Jak coś nie idzie na etapie początkowy, to się nie grzebiemy w tym.

Kult to polska grupa muzyczna, grająca głównie rocka alternatywnego. Zespół został założony w roku 1982. Jego twórczość ma swoje korzenie w punku i nowej fali, jednakże słuchacze mogą też odnaleźć elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Band od zawsze kojarzony był z typowym dźwiękiem klawiszy, a także instrumentów dętych. Charakterystyczną cechą tej formacji jest również głos i bardzo często prowokacyjne teksty wokalisty – Kazika Staszewskiego. Ostatnia płyta Kultu, czyli „MTV Unplugged” ukazała się w roku 2010.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:

www.kult.art.pl

www.lastfm.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry