Możliwe wznowienie lotów na Modlinie 16 stycznia

AKTUALNOŚCI

W sobotę skończył się remont betonowego odcinka pasu startowego lotniska w Modlinie. Władze portu lotniczego planują wznowienie lotów już od 16 stycznia. Będzie to możliwe po otrzymaniu pozytywnej opinii wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

fot. lotnisko chopina

fot. lotnisko chopina


Do tej pory pozytywną opinię na temat remontu pasu startowego wydał Inspektor Nadzoru Budowy oraz specjalnie powołany ekspert: „powołany przez wykonawcę remontu ekspert, na podstawie oględzin wydał pozytywną opinię dotyczącą wykonanych prac, zostało to również potwierdzone przez Inspektora Nadzoru Budowy z ramienia generalnego wykonawcy, który w protokole kontroli stwierdził, że obiekt znajduje się w należytym stanie technicznym, zapewniającym dalsze jego bezpieczne użytkowanie” – zapewniała w specjalnym oświadczeniu Edyta Mikołajczyk, doradczyni zarządu portu lotniczego Modlin.

Kontrola wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego zaplanowana jest na 8 stycznia, jednak władze lotniska prosiły o wykonanie jej dzień wcześniej. Lotnisko chce wznowić pracę 16 stycznia: „jeśli mazowiecki inspektor nadzoru budowlanego podtrzyma pozytywną opinie wydaną przez Inspektora Nadzoru Budowlanego z ramienia generalnego wykonawcy oraz jeśli Urząd Lotnictwa Cywilnego nie zgłosi zastrzeżeń, lotnisko od 16 stycznia będzie mogło przyjmować samoloty pasażerskie” – ogłosiła Mikołajczyk. Do tego czasu wszystkie loty odbywać się nadal będą z lotniska Chopina.

Katarzyna Niczewska
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,lotnisko-modlin-chcemy-wznowic-loty-od-16-stycznia,72456.html
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/756887,Remont-w-Modlinie-zakonczony-Mozliwe-loty-od-16-stycznia

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry