Kolejna edycja Mam Haka na Raka!

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Ogólnopolski Program dla Młodzieży „Mam Haka na Raka” rusza już po raz szósty. Tym razem przeciwnikiem w walce jest nowoteór złośliwy skóry – czerniak.
Co roku, tematem tego programu jest inny noworwor, temat w kazdej edycji wybierany jest na podstawie dynamiki wzrostu zachorwań na nowotwory. Jak wynika z badań, na czerniaka co roku choruje 2500 osób, z czego prawie połowa umiera.
Do tej pory zmierzono się m.in. z rakiem piersi, szyjki macicy, płuc, jelita grubego i prostaty.

Photo: Robert Kneschke/fotolia

Photo: Robert Kneschke/fotolia


W programie tym mogą brać udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w skład zespołów może wchodzić od 3 do 5 uczniów, wraz z opiekunem. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.mamhakanaraka.pl/rejestracja/ . Zgłoszenia przyjmowane były do dnia 6 stycznia 2013 r.

W pierwszym etapie prowadzone są działania edukacyjne, młodzież zapoznaje się z materiałami, dotyczącymi dziedziny onkologii, a w szczególności czerniaka.

W nastepnej kolejności rozpoczynaja się działania edukacyjno-informacyjne prowadzone wśród lokalnej społeczności; uczniowie mają obowiązek sporządzić sprawozdanie z tych działań. Wysiłki młodzieży oceniają studenci kierunków medycznych. Zespoły najbardziej kreatywne przechodzą do kolejnego etapu, który odbywa się w marcu. Podczas Warztatów Kreatywnych Online dowiedzą się, jak przygotowywać kampanie.

Ostatnim etapem jest konkurs „Znajdź Haka na Raka”, polegający na przygotowaniu własnej kampani społecznej przeciwko nowotworowi. Zwycięska kampania będzie przedstawiona 11 czerwca 2013 r. podczas Gali Finałowej oraz zostanie wyemitowana w mediach w całej Polsce.

Organizatorem programu jest Polska Unia Onkologiczna.

Anna Łach
Źródło: iBeauty.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry