Kolejny operator LTE

AKTUALNOŚCI, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Technologia rozwija się bardzo szybko w ostatnim czasie. Szczególnie widać to w szeroko pojętej komputeryzacji i globalizacji sieci komputerowych. Młode pokolenia nie pamiętają powoli olbrzymich komputerów stacjonarnych, zamiast nich używając laptopów i iMaców, które cały system mają wbudowany w ekran monitora. Podłącza się coraz mniej kabli, dodatkowe urządzenia łączą się w jedną całość (skaner+drukarka+ksero). Już mało kto pamięta specyficzny dźwięk łączenia się komputera z Internetem przez telefoniczny modem.

fotolia

fotolia


Szybkość łącza wzrosła diametralnie w przeciągu kilku ostatnich lat. Do nowinek można zaliczyć Internet mobilny, dzięki któremu bez problemu można oglądać strony internetowe na urządzeniach mobilnych i aktualnie firmy szukają coraz to lepszych technologii, by zwiększyć komfort użytkowania.

W Polsce nowością jest korzystanie z usług Internetu LTE (Long Term Evolution) – szerokopasmowego łącza radiowego, dzięki któremu znacznie zwiększona jest szybkość przesyłu danych. Dotychczas jedynymi firmami w Polsce oferującymi takie rozwiązanie są Cyfrowy Polsat i Plus.

Do grona tych firm ma wkrótce dołączyć niewielki operator (pod względem liczby abonentów) Sferia, kojarzony dotychczas z Zygmuntem Solorzem-Żakiem.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry