One Pound Fish Man

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Mohammed Shahid Nazir to Pakistańczyk, który od kilku tygodni jest muzyczną gwiazdą Internetu. Pracował jako sprzedawca ryb na jednym z większych londyńskich bazarów i chcąc w ciekawy sposób zareklamować cenę swojego towaru, zaczął o nim po prostu śpiewać. Nazir natychmiast zyskał sympatię klientów Queens Market. Nagranie przedstawiające jego umiejętności muzyczne trafiło do sieci i w niebywałym tempie zdobyło ponad 8mln odtworzeń.
youtube-logo
Prosta, zabawna i szybko wpadająca w ucho piosenka „One Pound Fish” stała się kluczem do sukcesu dla Pakistańczyka. Utwór mówi o tym, że jego ryby kosztują wyłącznie 1 funta i są bardzo dobre. Autor przeboju miał już okazję wystąpić w brytyjskiej edycji „X Factora”, zainteresowała się nim także firma Warner Music. Efektem ich współpracy jest videoklip do „rybnego hitu”, utrzymany w klimatach azjatyckiego popu oraz bollywoodzkich rytmów. Piosenka błyskawicznie stała się numerem jeden w Wielkiej Brytanii i ma ponad 11 mln odtworzeń na youtube.com.

Autor przeboju przyznaje, że piosenka powstała pod wpływem chwili. Jej głównym celem miało być przyciągnięcie jak największej liczby klientów. Niespodziewanie, „One Pound Fish Man” został idolem Pakistańczyków. Ponadto, zamierza promować swój utwór we Francji i liczy na rozgłos w Stanach Zjednoczonych. Mohammed Nazir to doskonały przykład na to, jak łatwo zaistnieć w wirtualnym świecie.

Anna Odrzygóźdź

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry