Samsung Smart TV SDK dla systemów Linux i Mac

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Dotychczas oprogramowanie dla platformy Samsung Smart TV można było tworzyć jedynie w środowisku Windows. Nowy pakiet SDK 4.0 umożliwia projektowanie aplikacji Smart TV również w środowiskach Linux i Mac. Pozwoli to na aktywniejsze tworzenie oprogramowania dla platformy Smart TV w obszarach, w których popularnością cieszą się systemy inne niż Windows.

Samsung European Forum 2012

Samsung European Forum 2012


Samsung jako pierwszy producent telewizorów oferuje środowisko programistyczne działające w lokalnej chmurze. Umożliwia ono tworzenie treści w oparciu o połączenia między usługami internetowymi z wykorzystaniem otwartego interfejsu API (Application Programming Interface). Pakiet Smart TV SDK 4.0 udostępnia środowisko programistyczne działające w lokalnej chmurze, które pozwala użytkownikom systemu Mac połączyć siły z użytkownikami Windows. W rezultacie, w pracach zespołowych może brać udział większa ilość deweloperów, co przekłada się na wyższą efektywność tworzenia oprogramowania, a także niższe koszty.

Rozszerzenie obsługi standardowego języka HTML5 w pakiecie Smart TV SDK 4.0 pozwala deweloperom łatwo przyłączyć się do tworzenia aplikacji Smart TV. Poprzez wykorzystanie języka HTML5, Samsung zdołał także stworzyć zintegrowane środowisko, które wspiera tworzenie aplikacji konwergentnych. Dzięki temu telewizory Samsung Smart TV mogą wchodzić w interakcje i komunikować się z urządzeniami zewnętrznymi.

Aby promować aktywne tworzenie oprogramowania Smart TV wykorzystujące funkcje Smart Interaction, firma Samsung rozbudowała mechanizmy rozpoznawania głosu i gestów w swoich telewizorach Smart TV.

źródło: samsung

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry