Sukces „Hobbita”

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Początek nowego roku to zawsze czas podsumowań roku ubiegłego w niemal wszystkich dziedzinach. Tak też stało się i z premierami filmowymi.

Jak już informowaliśmy, światowa premiera filmu Petera Jacksona „Hobbit: Niezwykła podróż” odbyła się 28 listopada 2012 roku, jednak polscy dystrybutorzy jako jedyni na całym świecie postanowili przesunąć krajową premierę o cały miesiąc. Decyzja ta, pomimo utyskiwań fanów, okazała się słuszna.
hobbit-poster
Zekranizowanie kolejnej książki J.R.R. Tolkiena było pomysłem wyśmienitym, a w Polsce uzyskało ogromne uznanie, co przeniosło się na wyniki sprzedażowe. Zaledwie tydzień po premierze (28 grudnia) mamy już pierwsze informacje.

W Polsce „Hobbit: Niezwykła podróż” okazał się najlepszą premierą kinową 2012 roku. Podliczając oglądalność w ciągu pierwszego weekendu emisji, film Petera Jacksona pobił takie filmy jak: ostatnia część sagi Zmierzch: „Zmierzch: Przed świtem cz.2”, nowa produkcja o Bondzie: „Skyfall”, czy polski przebój o Paktofonice: „Jesteś Bogiem”. Dzięki temu ustanowił on rekordowe otwarcie.

W weekend „Hobbita” obejrzało w kinach ponad 547 tys. Polaków. Biorąc pod uwagę także pokazy przedpremierowe (od 25 grudnia) aż 892 tys. widzów poszło na seans. Następny w kolejności film („Zmierzch: Przed świtem cz.2”) uzyskał tylko 421,4 tys. widzów na otwarciu.

Należy także pamiętać, że minął zaledwie tydzień od premiery i wiele osób dopiero pójdzie na „Hobbita”. Zarobki kin z racji wyświetlania filmu będą znacznie większe. Przypuszcza się, że po tak dobrym początku film Jacksona będzie najpopularniejszym tytułem 2012 roku w ogóle. Takie informacje napływają z całego świata, dając nadzieję na to, że „Hobbit” stanie się kasowym sukcesem.

Wróży to bardzo dobrze na następne lata dla polskich kin, ponieważ jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że osoby, które zobaczyły film „Hobbit: Niezwykła podróż” skuszą się także na zobaczenie kolejnych części w kinie.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry