Małysz na Rajdzie Dakar

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Rajd Dakar to jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie. Odbywa się co roku i jest dostępny także dla amatorów (którzy stanowią około 80% wszystkich uczestników). Początkowo trasa rajdu wiodła z Paryża (Francja) do Dakaru (Senegal) przez trudne tereny pustynne. Większość samochodów nie jest w stanie dojechać do mety.

sxc

sxc


Ze względu na różne czynniki (głównie polityczne) rajd zmieniał lokalizację, chociaż nazwa pozostała ta sama. Tegoroczny rajd odbywa się na trasie Lima-San Miguel de Tucuman-Santiago de Chile.

Były skoczek narciarski Adam Małysz po zrezygnowaniu z kariery skoczka, nie potrafił zrezygnować ze sportu. Dlatego też zdecydował się brać udział właśnie w rajdach terenowych. Rajd Dakar to jego pierwszy tak poważny występ jako kierowca samochodu.

Po dwóch etapach 35. Rajdu Dakar najlepszym polskim zawodnikiem jest Rafał Sonik, który zajmuje 5. miejsce w kategorii quadów, z kolei w gronie załóg samochodów terenowych najlepszy jest Krzysztof Hołowczyc (8. miejsce). Adam Małysz, pomimo problemów na trasie, zajmuje jak na razie 23. miejsce. Na tej samej pozycji, ale wśród motocyklistów jest Jakub Przygoński.

Natalia Klimczuk

źródło”: sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry