Podsumowanie Turnieju Czterech Skoczni

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Turniej Czterech Skoczni to najbardziej prestiżowy turniej w skokach narciarskich. Wielu zawodników rezygnuje z brania udziału we wszystkich etapach Pucharu Świata, by tylko przygotować się na wystąpienie na czterech skoczniach w Niemczech i Austrii: Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen.

stock.xhcng

stock.xhcng

Do tej pory najsłynniejszym Polakiem, biorącym udział w skokach narciarskich był Adam Małysz. Kiedy zrezygnował z kariery skoczka, Puchar Świata jak i Turniej Czterech Skoczni stracił na popularności. Przez pewien czas nie można było znaleźć godnego zastępcy. Jednak powoli się to zmienia.

Pośród nowych zawodników jest kilku naprawdę obiecujących. Kamil Stoch brał udział w turniejach jeszcze za czasów świetności Adama Małysza. Wtedy jednak nie osiągnął zbyt dobrych rezultatów być może przyćmiony sławą starszego zawodnika. Teraz jednak święci tryumfy.

W Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2012/2013 otarł się o podium. Turniej wygrał Gregor Schlierenzauer, drugie miejsce zajął Andres Jacobsen, a trzecie Tom Hilde. Polski skoczek ukończył Turniej Czterech Skoczni na czwartym miejscu.