Roman Paszke znów w natarciu

AKTUALNOŚCI, MOTORYZACJA, POLSKA, SPORT, WIADOMOŚCI

Roman Paszke – polski żeglarz, kapitan i konstruktor – nie rezygnuje ze swojego celu.

Roman Paszke w swoim życiu pobił już kilka rekordów (rekord prędkości na trasie 1 mili morskiej, rekord trasy Świnoujście-Gdynia), najważniejszy jednak jeszcze przed nim. Już od kilku lat stale podejmuje próbę pobicia rekordu świata w samotnym opłynięciu Ziemi bez zawijania do portów, na razie bez powodzenia. Obecny rekord należy do Francuza Francisa Jayona, który opłynął Ziemię w 57 dni, 13 godzin i 34 minuty.

fot. morze bałtyckie / newsfix.pl

fot. morze bałtyckie / newsfix.pl


W 2007 roku Paszke próbował pobić rekord na nowym jachcie Bioton, jednak z powodu warunków pogodowych na półkuli południowej rejs został odwołany. Druga próba także skończyła się fiaskiem po tym jak jacht uległ awarii. 27 grudnia 2012 roku podjął kolejną próbę, ale po zderzeniu z niezidentyfikowanym obiektem musiał zawrócić do porto na Wyspach Kanaryjskich,gdzie odbyły się niezbędne naprawy.

Jak informują media, katamaran „Gemini 3” jest już naprawiony i gotowy do kolejnej podróży. Polak wyruszy z portu 7 stycznia 2013 roku o godzinie 18 polskiego czasu. Miejmy nadzieję, że teraz mu się uda.

Natalia Klimczuk

źródło: paszke360.com/wprost

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry