Pedagog podejrzany o pedofilię

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Funkcjonariusze dolnośląskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Mężczyznę udało się namierzyć poprzez Internet. Jak mówił rzecznik wrocławskiej policji, Krzysztof Zaporowski: „Na jednym z portali internetowych znaleźliśmy zdjęcia nagich dzieci. Dotarła do nas informacja, że osoba, która je tam umieszcza, prowadzi z małoletnimi rozmowy o zabarwieniu erotycznym, nawiązywał kontakty, które miały seksualny charakter”.

sxc

sxc


Po wszczętym przez dolnośląską policję postępowaniu, okazało się, że mężczyzna pochodzi z Pomorza, a poza internetową działalnością prowadził również rodzinny dom dziecka. Na jego prywatnym komputerze znaleziono kilka tysięcy zdjęć z udziałem nieletnich, nagich dzieci. „Funkcjonariusze ustalili także, że w co najmniej jednym przypadku sprawca doprowadził do innych czynności seksualnych 12-letnią dziewczynkę” – mówił nadkom. Krzysztof Zaporowski.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Na razie nie wiadomo, czy przyznaje się do winy, gdyż nie został jeszcze przesłuchany.

Katarzyna Niczewska

źró∂ło:
polskieradio.pl/tvn24.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry