Telewizory OLED na targach CES 2013

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Rozwój technologiczny jest w ostatnim czasie bardzo szybki. Dawniej przez wiele lat królowały w domach telewizory o niewielkich przekątnych – wielkie pudła o słabej jakości. W późniejszym czasie w bogatszych domach można było znaleźć płaskie telewizory, które teraz są powszechne. Od dłuższego czasu telewizory są coraz większe i lepsze, nawet z możliwością oglądania filmów 3D.
logo-samsung-biale-litery
Prawdziwym jednak przełomem wydaje się być technologia OLED. Wykorzystuje się w niej organiczne diody elektroluminescencyjne, czyli dioda LED wytwarzana jednak ze związków organicznych. Dzięki temu produkcja może być znacznie tańsza, wyświetlacze lepszej jakości. Organiczne związki w OLEDach można umieścić na różnych powierzchniach, dzięki czemu możliwe stają się dwustronne ekrany, a także wyświetlacze wszyte w ubrania itp. Możliwości są niemal nieograniczone.

Na targach CES 2013 zaprezentowano telewizory właśnie w technologii OLED. Poza standardowymi płaskimi ekranami, firmy Samsung i LG zaprezentowały zakrzywione wersje OLED TV. Mają one dawać wrażenia podobne jak kina iMax. Telewizory będą miały 55-calowe ekrany. Na razie nie znamy ich ceny, ani daty premiery.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry