Gerard Depardieu i Nikita Dżigurda – co mają ze sobą wspólnego?

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ŚWIAT

Na początku stycznia znany francuski aktor Gerard Depardieu uzyskał rosyjskie obywatelstwo, rezygnując tym samym z francuskiego. Aktor w ten sposób zaprotestował przeciw planom francuskich władz, dotyczących wprowadzenia 75% podatku od najbogatszych.

fot. Georges Biard/ cc.3.0

fot. Georges Biard/ cc.3.0


Od momentu uzyskania obywatelstwa do Depardieu sypią się oferty pracy w Rosji. Najpierw zaproponowano mu zostanie ministrem kultury Republiki Mordwińskiej (położona w europejskiej części Rosji), później jednak pojawiła się propozycja, by został ambasadorem tego regionu przy FIFA (Rosja przygotowuje się do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2018 roku). Kolejną ofertę pracy Depardieu otrzymał od Tiumeńskiego Teatru Dramaturgicznego na Syberii.

Proponowane zarobki już zaskoczyły francuskiego aktora. Gdyby zarabiał tyle ile mu zaproponowano, Depardieu nie musiałby zmieniać obywatelstwa w celu uniknięcia wysokich podatków.

Tymczasem rosyjski aktor postępuje na odwrót. Nikita Dżigurda, znany z wykonywania pieśni Włodzimierza Wysockiego, a także z licznych happeningów stara się o francuskie obywatelstwo. Ma duże szansę, ponieważ jego żoną jest Marina Anisina – mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym z Salt Lake City, która obywatelstwo francuskie już posiada.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://www.wprost.pl/ar/383467/Rosyjski-aktor-chce-byc-jak-Depardieu-tylko-na-odwrot/ ; http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/672836,z-rosji-plyna-propozycje-pracy-dla-depardieu-minister-kultury-republiki-mordwinskiej-czy-moze-teatr-na-syberii.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry