Konsola do gier Nvidii

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Nvidia znana jest głównie z produkcji podzespołów (głównie kart graficznych) do komputerów i urządzeń przenośnych. Tym razem postanowiła jednak wyjść spoza wytyczonych ram.

Na wystawie International CES można zobaczyć wiele nowinen technologicznych. Firma Nvidia w tym roku zaprezentowała przenośną konsolę do gier własnej produkcji, czym zaskoczyła wszystkich odwiedzających targi.

Robocza nazwa konsoli to Project Shield. Urządzenie wykorzystuje podzespoły swojej firmy i jest oparte o system Android. Konsola wyposażona jest we własny ekran z możliwością podłączenia do komputera czy telewizora. Po zakończeniu wszystkich prac, na konsoli będzie można grać zarówno w gry oparte na Androidzie, a także gry na PC z biblioteki Steam. Będzie to możliwe dzięki podłączeniu konsoli do komputera. Najbardziej wymagające obliczenia wykonywane będą na komputerze z kartą graficzną Nvidii, co sprawi, że na przenośnej konsoli będzie można grać nawet w najbardziej wymagające gry.

Nie wiadomo jeszcze kiedy konsola Nvidii zostanie wprowadzona na rynek. Na wystawie International CES zaprezentowano dopiero prototyp.

Natalia Klimczuk

źrdło: wired/nvidia pr

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry