PaperTab- Tablet jak kartka papieru

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Do tej pory supercienkie tablety mogliśmy zobaczyć tylko w filmach science fiction. Teraz jednak cienkie jak papier tablety powoli staja sie rzeczywistością. Na tegorocznych targach Consumer Electronics Show International w Las Vegas, które nazywane są „gigantycznym pokazem gadżetów” przedstawiono m. in. tablet, który jest elastyczny i cienki jak kartka papieru.

PaperTab, bo tak nazywa się ten tablet, został stworzony z myślą o ludziach, którzy pracują na kilku tabletach jednocześnie, można w ten sposób kontrolować wszystkie ekrany. Dzięki nowoczesnemu tabletowi możemy sprawniej pracować na kilku aplikacjach, a poruszanie się między nimi jest szybsze niż na komputerze. PaperTab’y można układać obok siebie, tworząc jeden duży ekran lub przekładać je jak kartki papieru. Po zetknięciu ze sobą dwóch tabletów można swobodnie przesyłać pliki.

Obsługa tabletu jest dość nietypowa, tablet działa na wyginanie ekranu w konkretny sposób. Zginając go z prawej strony przechodzimy do następnej „kartki”, z lewej – do poprzedniej. PaperTab wyposażony jest w procesor i5 Intel oraz ekran o przekątnej 10,7 cala.

Niewiadomo jeszcze, ile będzie kosztował „papierowy” tablet i kiedy pojawi się na rynku. Jak na razie tablet nie jest jeszcze dopracowany i obecnie musi być stale podłączony do komputera. Miejmy nadzieje, że w końcu doczekamy się tego gadżetu, a zamiast kupować pokrowiec, będziemy wsadzać go gdzieś między książki ;-).

Anna Łach
Źródło: humanmedialab/maxmania.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry