Nominacje do BRIT Awards 2013

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Miejscem tegorocznej edycji rozdania nagród muzycznych będzie londyńska O2 Arena.
Gala odbędzie w dniu 20 lutego 2013 roku. Imprezę poprowadzi James Corden, brytyjski aktor, piosenkarz oraz prezenter telewizyjny. Statuetkę zaprojektował natomiast wybitny, angielski artysta Damien Hirst.

sxc/k_vohsen

sxc/k_vohsen


Najwięcej nominacji otrzymali: Emeli Sande oraz zespół Coldplay. Szkocka wokalistka, która zasłynęła głównie dzięki piosence „Next To Me” jest nominowana aż w czterech kategoriach. Hit będzie walczył o tytuł najlepszego Brytyjskiego Singla Roku. Album, z którego pochodzi utwór, czyli „Our Version Of Events” również jest nominowany, w kategorii Brytyjski Album Roku. Co więcej, Emeli ma także szansę na zdobycie tytułu Artystki Roku. Kolejnym typowanym zwycięzcą jest formacja Coldplay. Zespół zdobył dwie nominacje, a mianowicie: Występ Na Żywo do kawałka „Princess of China”, nagrany wspólnie z Rihanną, a także Najlepszy Singiel Roku za tą samą piosenkę.

Po trzy nominacje otrzymali również Mumford & Sons oraz Rita Ora, która powalczy o statuetkę w kategorii Debiut Roku. Bardzo prawdopodobne jest to, że Międzynarodową Solistką Roku zostanie Rihanna. Artystkę z Barbadosu nazywa się czarnym koniem tegorocznych BRIT Awards. Magazyn The Rolling Stone umieścił ją na pierwszym miejscu w zestawieniu „Występy Roku”.

Anna Odrzygóźdź

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry