Jak wyglądały świąteczne zakupy Polaków na Allegro?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW

Święta już za nami czas podsumować zakupy Polaków na platformie allegro. Bez wątpienia był to udany sezon. W grudniu na platformie Allegro w ciągu godziny zawierano średnio ponad 17 tys. transakcji. Użytkownicy Allegro kupili ponad 2,5 mln zabawek. A obrót wyniósł ponad 1, 1 mld zł.

stock.xchng

stock.xchng


Oto kilka poświątecznych faktów:
– Szczyt sprzedażowy przypadł na 17 grudnia na godzinę 21.00.
– Użytkownicy mogli wybierać świąteczne prezenty sponad 429 mln. wystawionych przedmiotów.
– Ponad 76% wszystkich zakupów na allegro dokonały kobiety. Panie najchętniej kupowały w kategorii Dom i Ogród, Uroda oraz Odzież, Obuwie, Dodatki . Natomiast Panowie częściej niż kobiety dokonywali zakupów w kategorii Komputery, Muzyka oraz Gry.
– Sprzedało się prawie 30 tys. tabletów i ponad 12 tys. telewizorów.
– Komplet oświetlenia choinkowego sprzedała się co 25 sekund, a ozdoba choinkowa co 7.

– Sezon świąteczny na Allegro po raz kolejny okazał się być bardzo udany pod względem finansowym. Wyniki, które prezentujemy jasno pokazują, że Polacy kupują online – komentuje Katarzyna Kuśnierska, dyrektor zarządzający Allegro.pl. Potwierdziły się również nasze przewidywania co do produktów, np. hitem sprzedażowym okazały się tablety, sprzedało się ich prawie 100% więcej niż w zeszłym roku. Z kolei ilość sprzedanych książek i płyty CD , pozwala stwierdzić, że informacje o malejącej popularności obu nośników wydają się być trochę przesadzone. Tradycyjna książka nadal jest popularnym świątecznym prezentem, choć z czasem z pewnością przyjdzie jej coraz częściej rywalizować z ebookami – dodaje Kuśnierska.

źródło: allegro

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry