Zimowy nabór na studia rozpoczęty

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

Uczelnie rozpoczęły rejestrację kandydatów na studia, którzy naukę chcą zacząć od semestru letniego – drugiego w roku akademickim 2012/2013. Oferta adresowana jest przede wszystkim do absolwentów studiów licencjackich i inżynierskich.

Jak powiedziała PAP Marta Sznajder z działu Spraw Studenckich i Dydaktyki Politechniki Białostockiej, inżynierskie studia pierwszego stopnia trwają siedem semestrów i kończą się w semestrze zimowym.

sxc/eieio1948

sxc/eieio1948

„Dlatego też nabór na studia drugiego stopnia, magisterskie, prowadzony jest w środku roku akademickiego. W ten sposób uczelnia umożliwia podjęcie studiów drugiego stopnia bezpośrednio po uzyskaniu tytułu inżyniera” – dodała.

Podobnie jest na Politechnice Wrocławskiej. Z myślą o absolwentach z tytułem inżyniera lub licencjata uczelnia przygotowała ponad 4,5 tys. miejsc na 42 kierunkach studiów stacjonarnych m.in. na wydziałach: transportu, budownictwa, informatyki czy architektury.

Politechnika Łódzka ma 1920 miejsc na studiach stacjonarnych i 395 miejsc na niestacjonarnych. Wśród 37 kierunków studiów drugiego stopnia, oferowanych przez uczelnię znajduje się m.in. budownictwo, które jest kierunkiem zamawianym prowadzonym przez Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska.

Na Politechnice Warszawskiej studia stacjonarne drugiego stopnia można w połowie roku rozpocząć na wszystkich polskojęzycznych kierunkach studiów oprócz kierunków: architektura i urbanistyka oraz budownictwo.

Ale nie tylko uczelnie techniczne rekrutują w zimie. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest gotów na przyjęcie po 120 studentów na kierunkach: towaroznawstwo, ochrona środowiska, ogrodnictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz technologia żywności.

Na Politechnice Gdańskiej trwa nabór na 28 kierunków studiów stacjonarnych II stopnia. Rekrutację na dwa kierunki zaoczne magisterskie ogłosił też Uniwersytet Gdański, największa uczelnia wyższa na Pomorzu.

„Na II stopniu studiów po raz pierwszy rekrutujemy na kierunek nanotechnologia. Ponadto, na kierunku oceanotechnika uruchomiliśmy nową specjalność: technologie podwodne” – poinformowała PAP Ewa Kuczkowska z biura prasowego Politechniki Gdańskiej.

Rekrutacja na studia dzienne II stopnia na PG ruszyła 7 stycznia. Dotychczas zarejestrowało się ok. 500 osób. Limit miejsc wynosi 2885. Wyniki naboru będą znane 14 lutego.

W semestrze zimowym Uniwersytet Gdański przeprowadza rekrutację na studia zaoczne II stopnia na dwóch kierunkach: ekonomia (specjalności: diagnozowanie ekonomiczne i funkcjonowanie przedsiębiorstw, ekonomika transportu i logistyka, gospodarowanie zasobami ludzkimi) oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze (specjalności: finanse międzynarodowe i bankowość, handel zagraniczny oraz międzynarodowa ekonomia menadżerska).

Zapisy na oba kierunki rozpoczęły się na UG w poniedziałek, wyniki naboru zostaną podane 13 lutego.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry