21. finał WOŚP – podsumowanie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Jak co roku w jedną z niedziel stycznia, wolontariusze z kolorowymi puszkami zbierają pieniądze. Tym razem finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia. Znamy już wstępne wyliczenia zbiórki.

Tegoroczny, 21. już finał WOŚP odbył się pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Nietypowo w tym roku zbierano pieniądze nie tylko na sprzęty, ratujące życie młodych osób (fundacja w tym roku chce wymienić sprzęt medyczny, który został zafundowany przez nią po pierwszych zbiórkach, czyli kilkanaście lat temu), ale też pomyślano o starszych, którzy też potrzebują specjalistycznego sprzętu. Głównie skupiono się na geriatrii. Pieniądze ze zbiórki mają być przeznaczone na wyposażenie tych oddziałów w nowoczesne łóżka i sprzęt. Fundacja chce też kupić materace przeciwodleżynowe, ultrasonografy, urządzenia do rehabilitacji, balkoniki i wózki inwalidzkie, a także pompy infuzyjne i żywieniowe.
wosp_logo
Już 13 stycznia wieczorem pojawiły się pierwsze szacunkowe dane na temat zebranych pieniędzy. Na oficjalnej stronie internetowej fundacji WOŚP pojawiła się informacja, że do tej pory zebrano już prawie 40 mln złotych. Ale to dopiero początek.

Do tej pory zliczono jedynie kwoty za licytację złotych serduszek, pieniądze z SMSów i aukcji charytatywnych, a przede wszystkim zbiórek wolontariuszy. Wiele aukcji jeszcze się nie zakończyło i mogą potrwać jeszcze kilka tygodni.

Ostateczne wyniki 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poznamy na początku marca.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry