Złote Globy rozdane!

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, ROZRYWKA, SERIALE TV, ŚWIAT, TELEWIZJA


Już za trochę ponad miesiąc, bo 24 lutego 2013 roku odbędzie się gala rozdania nagród filmowych – Oskarów za najlepsze filmy z 2012 roku. Nie jest to jednak jedyna prestiżowa nagroda w świecie filmów. Oskary rozdawane są przez Akademię Filmową. Jednak także Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HSPZ) ustanowiło własną nagrodę.

Złote Globy wręczane są już od 1944 roku. 14 stycznia odbyła się już 70 gala rozdania tych prestiżowych nagród i znamy już zwycięzców.

Photo Credit: (c) "HFPA" and "Golden Globe Awards"

Photo Credit: (c) „HFPA” and „Golden Globe Awards”


Wielkim przegranym okazał się film „Lincoln”, który jest oskarowym faworytem. Pomimo aż siedmiu nominacji statuetkę otrzymał jedynie główny aktor filmu Daniel Day-Lewis. Największymi zwycięzcami z kolei okazali się twórcy „Operacji Argo” i „Les Misérables. Nędznicy”.

„Operacja Argo” odebrała statuetki w kategoriach Najlepszy dramat i Najlepszy reżyser (dla Bena Affleca). Z kolei „Les Misérables. Nędznicy” w kategoriach Najlepsza komedia lub musical, a także Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (dla Hugh Jackmana) i Najlepsza aktorka drugoplanowa (dla Anne Hathaway).

Pozostali nagrodzeni to twórcy filmów: „Zmiana w grze”, „Homeland”, „Django”, „Dziewczyny”, „Poradnik pozytywnego myślenia”, „Wróg numer jeden”, „Merida Waleczna”, „Miłość”, „Życie Pi”, „Skyfall”, „Kłamstwa na sprzedaż”, „Downton Abbey” i „Hatfields & McCoys”.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry