Złota Płyta ENEJ

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA

Wydany 16 listopada 2012 roku album zespołu zatytułowany „Folkhorod” pokrył się złotem. Grupa otrzymała wyróżnienie na koncercie zorganizowanym w ramach 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod warszawskim Pałacem Kultury i Nauki.

Olsztyński band powstał 11 lat temu z inicjatywy braci Piotra i Pawła Sołoduchów, a także ich przyjaciela, Łukasza Kojrysa – obecnego menegera zespołu. Muzycy grają głównie rock alternatywny oraz folk rock, natomiast ich utwory wyróżniają się niezwykłą dynamiką i melodiami, które natychmiast wpadają w ucho słuchacza. ENEJ ma na swoim koncie m.in. występ na dużej scenie podczas XVI Przystanku Woodstock w 2010. Rok później, band spróbował swoich sił w polsatowskiej produkcji Must Be The Music – Tylko Muzyka, pokonując 10 tysięcy uczestników i wygrywając główną nagrodę.
okladka-enej

Płyta „Folkhorod” jest trzecim albumem formacji. Cały materiał został nagrany w Enej Studio, natomiast za produkcję odpowiedzialni są Piotr „Lolek” Sołoducha oraz Mirek „Mynio” Ortyński. Na krążku znajdziemy 13 niezwykle rytmicznych singli, śpiewanym zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Cała płyta jest utrzymana w charakterystycznym dla grupy folkowym stylu. Do współpracy zostali zaproszeni m.in. Wozzo oraz Tomson, wokaliści grupy Afromental. Ponadto, album zawiera jeden cover, a jest to utwór Maanam – „Cykady na Cykladach”, który ENEJ miał zaszczyt wykonać wspólnie z Korą podczas festiwalu TopTrendy 2011. Na razie ukazały się dwa single promujące najnowszy album formacji : „Skrzydlate ręce” z marca 2012 roku, a także zaprezentowane w październiku „Tak smakuje życie”. Obie piosenki zdobyły ogromną popularność wśród słuchaczy i przez długi czas podbijały radiowe listy przebojów.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:

www.enej.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry