Alior wystawiony na sprzedaż

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES

O tym, że w Europie panuje kryzys wiemy wszyscy. Wciąż jednak mówi się o tym, że Polska jest krajem, który z kryzysem sobie radzi, a nawet go nie dotknął. Czy aby na pewno?

Po głośnych aferach finansowych i zwolnieniach w fabrykach Fiata, przyszedł czas na banki. Alior bank potrzebuje pieniędzy na dalszy rozwój.

stock.xchng

stock.xchng


W czerwcu 2012 roku Alior uruchomił bank internetowy Alior Sync. Koszty tego przedsięwzięcia mają osiągnąć nawet 50 mln złotych w ciągu czterech lat. Z tego powodu włoska firma Carlo Tassara, która jest właścicielem banku, postanowiła ją sprzedać. A jest co kupować.

Alior bank jest bankiem komercyjnym, który znajduje się na 19. miejscu pod względem sumy bilansowej. Pod koniec czerwca 2012 roku depozyty bankowe wyniosły 13,6 mld złotych, a wartość kredytów to 12,3 mld złotych. Od 2011 roku bank jest stale na plusie, a zyski rosną.

Komisja Nadzoru Finansowego postawiła rygorystyczne warunki kupna Alior banku. Kupujący musi mieć wyższy rating niż Alior, w dodatku chętni do kupna nie mogą pochodzić z polski, a z kraju o także wyższym ratingu.

Sberbank, który chciał kupić Alior bank nie spełnia takich wymagań.

Natalia Klimczuk

źródło: puls biznesu/gazeta prawna

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry