Antykomor.pl – złagodzenie wyroku

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW

Wolność w Internecie w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nie schodzi z wokand publicznych debat. Internet stał się symbolem wolności, ale, jak się okazuje, nie zawsze tak jest.

Twórca portalu Antykomor.pl Robert Frycz jakiś czas temu został skazany za treści znieważające prezydenta. Postawiono mu dwa zarzuty. Złożono apelację.

To oskarżenie i wyrok stały się zalążkiem do rozmów na temat wolności słowa w Polsce i politykach, którzy są ponad prawem.

stock.xchng

stock.xchng


Sąd Apelacyjny w Łodzi rozpatrzył apelację i obniżył wyrok dla twórcy Antykomor.pl. W przypadku pierwszego zarzutu, dotyczącego zdjęć, całkowicie umorzył postępowanie z racji społecznie niskiej szkodliwości czynu. W drugim przypadku (za fałszerstwo legitymacji studenckiej i zaświadczeń lekarskich) zmniejszył wyrok do roku ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych miesięcznie.

Na stronie Antykomor.pl zamieszczane były informacje o prezydencie Bronisławie Komorowskim, m.in. gry polegające na strzelaniu do jego wizerunku, fotomontaże itp.

Natalia Klimczuk

źró∂ło: money.pl/rp.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry