Dreamlinery na warunkowym?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, WIADOMOŚCI

Kupno tych olbrzymich samolotów pasażerskich było wydarzeniem. Kiedy samoloty przyleciały do Polski odbyła się wielka feta i wiele osób przyszło po prostu obejrzeć te maszyny. Od początku jednak z Dreamlinerami są kłopoty.

Dwa Dreamlinery zostały zakupione przez firmę lotniczą LOT. Miały być nowoczesne i cudowne. Tymczasem ich sytuacja przypomina nieco tę z zakupem przez polskie wojsko samolotów F-16.
lot-boeing-dreamliner
Dreamlinery praktycznie od początku się psuły. Pierwszy lot zakończył się awaryjnym lądowaniem w Japonii.
Drugi samolot miał udać się po raz pierwszy na transatlantydzki lot do USA i z powrotem. Problemów podczas lotu nie było, ale mimo to amerykański Federalny Urząd ds. Lotnictwa (FFA) postanowił o uziemieniu wszystkich samolotów typu Boening 787 Dreamliner. Do tej sytuacji doszło po tym jak sami Japończycy uziemili swoje samoloty i zlecili wykonanie przeglądów.

Od strony producentów już płyną przeprosiny za całą sytuację, ale nie zmieni to faktu, że to co miało być marzeniem i przyszłością polskiego lotnictwa, stało się fiaskiem.

Natalia Klimczuk

źródło: newsweek/ekonomia24

Powiązane wpisy

  • Natalia Klimczuk

    W pisaniu tekstów korzystałam z ogólnodostępnych informacji. Jeżeli są jakieś błędy to bardzo przepraszam. Proszę o ich wskazanie to tekst zostanie natychmiast poprawiony.
    Dziękuję za zwrócenie uwagi.

  • Piotrek

    To prawdziwa sztuka zrobić tyle błędów merytorycznych w tak krótkim tekscie. Gratulacje!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry