Nowy produkt Facebooka

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Facebook to największy na świecie serwis społecznościowy. Wśród młodzieży popularne jest nawet powiedzenie: „Nie ma cię na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz”. Mark Zuckerberg wraz ze współpracownikami stworzył platformę, na której zrzeszać mogli się znajomi z całego świata.

Od tego czasu Zuckerberg wciąż rozwija swój przełomowy serwis. Ostatnie zmiany miały doprowadzić do powstania trzech filarów ekosystemu Facebook. Pierwsze dwa już zostały wprowadzone.
facebook-logotype
Pierwszy filar to wprowadzenie do serwisu newsów, drugi to oś czasu – wymuszenie jej wprowadzenia doprowadziło wielu użytkowników do niezadowolenia. Z kolei trzeci filar właśnie został zaprezentowany i jest w fazie testów. Facebook wzbogaci się o innowacyjną wyszukiwarkę Graph Search,

Graph Search nie jest oparte na dotychczas znanych silnikach wyszukiwarek Google czy Bing. Ma wykorzystywać wewnętrzne dane facebooka (znajomi, zdjęcia itp.). Zaznacza się jednak, że wyszukiwarka nie będzie w żaden sposób naruszać prywatności użytkowników, wykorzystując wyłącznie dane, które zostały oznaczone jako „dostępne”.

Graph Search nie będzie przeszukiwała całego internetu, a jedynie serwis społecznościowy. Użytkownicy będą mogli zadawać pytania typu: „Jaką muzykę lubią moi znajomi?”, „Który znajomy nie jest w związku?” itp.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry