Paszporty Polityki rozdane

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA

Tygodnik „Polityka” to jeden z najlepiej sprzedających się czasopism w Polsce. Powstał w 1957 roku w Warszawie i utrzymuje się do dziś. Wydawcy wciąż idą z duchem czasu, poza tradycyjną wersją papierową, można także zakupić wersję elektroniczną.

Nagrody „Polityki” rozdawane są od 1993 roku w sześciu kategoriach: literatura, film, teatr, muzyka poważna, plastyka i estrada (muzyka popularna). Od 2009 roku przyznaje się także nagrodę specjalną za krzewienie kultury.

Gala rozdania Paszportów „Polityki” to jedno z większych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Tegoroczna gala odbyła się 15 stycznia 2013 roku.
paszporty-polityki-2013
W kategorii film nagrodę otrzymał Marcin Dorociński, aktor, grający główne role w filmach „Róża” (reż. Wojciech Smarzowski) i „Obława” (reż. Marcin Krzyształowicza). Paszport w zakresie literatury uzyskał Szczepan Twardoch za książkę „Morfina”. Kolejnym nagrodzonym jest Iwan Wyrypajew – reżyser, dramatopisarz i aktor teatralny. Wyróżnienie „Polityki” powędrowało także do performerki i autorki akcji artystycznych Julity Wójcik. W kategorii muzyki popularnej nagrodę zdobył zespół Tres b. założony przez duńskiego perkusistę Thomasa Pettita i polską wokalistkę i basistkę Misię Furtak. Kolejny Paszport „Polityki” powędrował do zespołu, grającego muzykę poważną TWOgether Duo. Nagrodę specjalną – kreatora kultury – otrzymało małżeństwo: Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, którzy promują polską kulturę za granicą.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry