Lenovo IdeaPhone K900

AKTUALNOŚCI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Targi CES 2013 zaowocowały wieloma ciekawymi produktami. Dużą rolę odgrywał rynek smartfonów i nowości jakie się pojawiły.

Firma Lenovo nie jest zbyt popularna pośród producentów smartfonów, bardziej szczyci się swoimi laptopami. Na CES 2013 zaprezentowała połączenie tabletu z laptopem: ThnikPad Helix i IdeaPad Yoga 11S, o których już pisaliśmy. Nowości Lenovo jednak na tym się nie skończyły.

fot. lenovo

fot. lenovo


IdeaPhone K900 to niezwykle cienki, ale jednocześnie duży smartfon. Ekran ma przekątną 5,5 cala i może wyświetlać obrazy w rozdzielczości Full HD. Jednocześnie jest bardzo cienki – grubość smartfonu wynosi jedynie 6,9 mm.

Lenovo wykorzystało także jako pierwsze nowy układ Intela przewidzianego specjalnie dla smartfonów Z2580 z dwoma rdzeniami opartymi na technologii Clover Trail+.

IdeaPhone K900 najpierw ma trafić na rodzimy rynek Lenovo – Chiny. W związku z tym, że smartfon ma wspierać łączność GMS i 3G UMTS, a nie LTE, dlatego bardzo prawdopodobne, że nie trafi on na rynki, na których ten standard jest rozpowszechniony.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry