Anna Grodzka czy Krystyna Pawłowicz?

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, PRASA

Za swoich męskich czasów kochający mąż, działacz Zrzeszenia Studentów Polskich, SdRP i SLD, i – jak mówią jego dawni kumple – flirciarz, a nawet pies na baby. W najnowszym numerze tygodnika – czy Anna Grodzka zostanie wicemarszałkinią Sejmu?

Ponadto we WPROST: Krystyna Pawłowicz, nowa gwiazda PiS, zawiodło całe państwo – debata WPROST o katastrofie smoleńskiej, w dziale Historia – generał Ciastoń – świadek Wałęsy, a w kulturze – raport o polskim hip-hopie. W numerze także gwiazdorskie życie po życiu – rozmowa z Szymonem Majewskim.
wprost-06-2013
Jeśli zostanę wicemarszałkinią, to nie będę nikogo udawać. Mam świadomość, że wstecznemu mentalnie parlamentowi robię pewien problem. Ale niech ten problem posłowie rozwiązują publicznie – deklaruje na łamach WPROST Anna Grodzka, kandydatka ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu. Dawni koledzy pamiętają ją jeszcze jako mężczyznę. Był przystojnym facetem. Babki go uwielbiały – wspomina kolega z czasów partyjnych w SdRP. Inny dodaje: – Dla mnie zawsze będzie
Krzyśkiem. Koledzy z Ruchu Palikota twierdzą, że jest bardzo kobieca. W rozmowie z WPROST sama Grodzka podkreśla, że walczy o zmianę mentalną, otwartość. Mogę wsadzić kij w mrowisko. (…) To jest prowokacja w tym sensie, żebym przestała być dziwowiskiem. Czuję, że mogę przez to budować solidarność między ludźmi, budować otwarte, tolerancyjne społeczeństwo – mówi. Na razie w Sejmie ma więcej przeciwników niż zwolenników. Z posłanka Anną Grodzką rozmawia Magdalena Rigamonti.

Na łamach WPROST także bohaterka drugiej strony sceny politycznej. Z Jarosławem Kaczyńskim łączy ją wiele. Nie tylko przywódcze usposobienie. Jak sama przyznaje, nie umie posługiwać się komputerem, nie umie wysłać esemesa, nie ma prawa jazdy, nie umie pływać, a konto założyła parę lat temu, gdy nie chciano jej już wypłacać honorariów w gotówce. Przez całe życie mieszkała z rodzicami w PRL-owskim czteropiętrowym bloku w Ursusie. Ojciec zmarł 15 lat temu, ona sama opiekuje się 90-letnią matką. To jej pierwsza kadencja jako posłanki, chociaż przez lata była sejmowym ekspertem. Trzykrotnie była kandydatem PiS do Trybunału Konstytucyjnego, ale przepadała. Gdy zaczyna o czymś opowiadać, od razu się nakręca, podnosi głos, gestykuluje. O nowej gwieździe Prawa i Sprawiedliwości, posłance Krystynie Pawłowicz, we WPROST piszą Amelia Panuszko i Piotr Śmiłowicz.

Więcej w najnowszym wydaniu magazynu wprost.

Powiązane wpisy

  • Jarek

    Anna Grodzka jest wspaniałą osobą ! powodzenia!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry