Najlepsze książki 2012 roku

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA

„Magazyn Literacki Książki” to pismo branżowe, istniejące od 1992 roku. Jest to profesjonalny miesięcznik, który porusza tematy runku wydawniczego i księgarskiego przeznaczony dla wszystkich miłośników książek, zarówno dla bibliofili, jak i osób zawodowo związanych z książkami.

Magazyn ten na ogłosił właśnie listę najlepszych książek wydanych w 2012 roku. Konkurs ten organizowany jest już od jedenastu lat. Książki podzielone zostały na pięć kategorii: proza polska, historia, literatura faktu, esej i religia.

stock.xchng

stock.xchng


W kategorii polskiej prozy nagrodzona została książka „Dom pod Lutnią” Kazimierza Orłosia. Jeśli chodzi o twórczość historyczną to uznanie zyskał Piotr Zychowicz i jego dzieło „Pakt Ribbentrop-Beck”. Najlepsza książka z zakresu literatury faktu to „John Lennon. Listy” (wyd. Prószyński Media). W kategorii eseju zwyciężył „Itinerarium” Jakuba Skiby, a w dziale religijnym wyróżniono książkę „Wiara” Adama Bujaka.

Od 2006 roku „Magazyn Literacki Książki” przyznaje także wyróżnienia wydawnictwom. W tym roku tytuł Wydawcy Roku uzyskała firma „Sonia Draga” z Katowic. Z kolei nagroda Wydarzenie Roku przypadła Wydawnictwu Sine Qua Non (SQN), z kolei Nagrodę Specjalną Wydarzenie Roku otrzymało wydawnictwo Biały Kruk.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/772428,Lista-najlepszych-ksiazek-2012-Czytales ; http://www.rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/ksiazki-roku-2012_33355.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry