Goblińskie granie

INTERNET

Pośród młodzieży tylko jeden gatunek literacki zyskuje popularność znacznie zwiększając statystyki czytelnictwa. Fantastyka, bo o niej mowa, jest gatunkiem, w którym czytelnik może na chwilę oderwać się od rzeczywistego świata, wkraczając w świat magii, potworów, ale też i nauki i technologii.

Fani fantastyki tworzą specyficzną subkulturę, zrzeszając się w grupy fanowskie i różnego rodzaju kluby. Literatura fantastyczna jest pretekstem do spotykania się z ludźmi o tych samych zainteresowaniach i często stanowi jedynie punkt wyjścia do rozwijania innych hobby.
figurka
Bezpośrednio z fantastyką zazwyczaj kojarzy się gry komputerowe RPG, w których gracz wciela się w wybraną postać w nierzeczywistym świecie. Zapomina się jednak, że istnieje także papierowa wersja tych gier, tzw. gry fabularne. Tak jak w wersjach komputerowych polegają one na wcielaniu się w inną osobę, ale to nie program ustala fabułę, a sami gracze ograniczeni jedynie własną wyobraźnią. Najpopularniejsze światy (systemy) to Warhammer, oparty na typowym fantasy, a także Warhammer40k (space opera) i Cyberpunk. Z kolei polskimi znanymi systemami są Wiedźmin Gra wyobraźni, a także Neuroshima (klimaty postapokaliptyczne).

Innym hobby, którym zajmują się fantaści, to gry bitewne. Dzięki specjalnym figurkom odgrywa się taktyczne walki na zróżnicowanym terenie specjalnych makiet. Często także popularnym zajęciem są gry karciane i planszowe.

Wszystko to tworzy zespół specyficznych gier zespołowych. Nie zawsze osoby zainteresowane potrafią jednak znaleźć partnerów do takich zabaw, a kiedy już nawet się znajdą to ciężko jest o odpowiednie miejsce do grania, w którym można spokojnie bawić się bez przeszkadzania innym.

Naprzeciw takim oczekiwaniom stanął Sklep Goblin w Rybniku. 26 stycznia odbyło się jego oficjalne otwarcie, a już zyskał grono stałych bywalców. Goblin prowadzony jest przez pasjonatów, dzięki czemu każdy odwiedzający może liczyć na fachową pomoc.

Asortyment zadowoli każdego gracza. W Sklepie Goblin znajduje się duży wybór figurek do bitewniaków oraz pełna gama akcesoriów malarskich (farby, pędzle itp.), a także elementy do tworzenia własnych makiet (piasek, sztuczna trawa itp.). Fani gier planszowych, poza popularnymi tytułami, mogą zaopatrzyć się w mniej znane i liczne dodatki. Dla graczy RPG również znalazło się miejsce w postaci podręczników do różnych systemów. Dla swoich klientów Sklep Goblin ma także liczne gry karciane, w tym najnowszą edycję Magic: the Gathering. Poza konkretnymi grami w sklepie można znaleźć także ogromny asortyment produktów pokrewnych, które pomagają w grze: miarki calowe, kości do gry, sakiewki itd.

Sklep Goblin to nie tylko miejsce sprzedaży idealne dla różnego typu graczy, ale też świetne miejsce do spędzania wolnego czasu. Sklep posiada duże zaplecze. Dla klientów udostępnione są dwa pokoiki idealne dla grup graczy RPG, którzy w spokoju i miłej atmosferze mogą odgrywać wybrane przez siebie role. Z kolei w sali głównej można rozgrywać bitwy na aż czterech specjalnie przygotowanych stołach pokrytych makietami.

Dla ludzi, którzy chcieliby zapoznać się z graniem, możliwe jest wypożyczenie różnego typu gier, a nawet zagranie (o ile czas pozwoli) z właścicielami. Od początku istnienia Sklepu Goblin założyciele zbierają kontakty do graczy, dzięki czemu nawet osoba, która nie ma własnej ekipy do gry może taką znaleźć, zawierając nowe znajomości.

Start Sklepu Goblin w Rybniku okazał się wielkim sukcesem, ponieważ niewiele jest tego typu lokali w Polsce, a zwłaszcza na Śląsku. Nawet przypadkowi klienci, życzą właścicielom powodzenia, ciesząc się z miejsca, w którym można zagrać i spotkać się ze znajomymi.

Założyciele Goblina zapowiadają, że z czasem asortyment będzie się powiększał, a w przyszłości pragną organizować turnieje gier karcianych i bitewnych.

Natalia Klimczuk

Linki: http://www.goblin24.pl/ ; https://www.facebook.com/pages/Goblin-Sklep/142917655867433?fref=ts

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry