Plus obniża ceny

AKTUALNOŚCI, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Play to sieć komórkowa, która nie miała łatwego startu na rynku polskim. Chciała przyciągnąć klientów bardzo tanimi kosztami rozmów komórkowych, podwyższając jednak opłaty od konkurentów. By nie pozostać stratnymi inne sieci nie miały wyboru i wprowadziły wyższe stawki na rozmowy do Play. Tym sposobem wiele osób nie skorzystało z możliwości przejścia do Play w obawie przed zbyt wysokimi kosztami rozmów do osób, które pozostaną w starych sieciach.
plus_logo
Play jest już na rynku od kilku lat i można zauważyć, że restrykcje wobec tej sieci znacznie zmalały. Jako pierwszy pokojową dłoń wyciągnął Plus, którego władze zapowiedziały wyrównanie stawek dla wszystkich sieci.

Pierwsze wyrównania mają nastąpić już 1 lutego (dla ofert Plus na Kartę i Plus Mix), ostatnie zmiany zostaną wprowadzone 18 lutego (dla klientów biznesowych).

Takie zmiany umożliwiła decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która wyrównała stawki hurtowe pobierane wzajemnie przez operatorów, przez co Play nie może już pobierać wyższych opłat.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry