Nigeria mistrzem Afryki

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W niedzielny wieczór odbył się finał Pucharu Narodów Afryki rozgrywanego na boiskach RPA. Po tytuł najlepszej drużyny Czarnego Lądu sięgnęła Nigeria, pokonując w finale reprezentację Burkina Faso.

Obydwaj finaliści znaleźli się wcześniej w tej samej turniejowej grupie. Tam pojedynek pomiędzy drużynami zakończył się bramkowym remisem 1:1. W dalszej drodze do finału Nigeria wyeliminowała Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Mali, natomiast Burkina pokonała Togo, a także Ghanę po serii rzutów karnych. O ile Nigerię od początku stawiano w gronie faworytów turnieju, o tyle Burkina Faso okazała się prawdziwą rewelacją rozgrywek

stock.xchng

stock.xchng


W wielkim finale to Nigeria od samego początku była stroną przeważającą na boisku, co jednak nie oznacza, że mecz był jednostronny. Piłkarze Burkiny Faso kilka razy groźnie zagrozili bramce rywala. Najbardziej zaludnione państwo Afryki ucieszył Mba w 40. minucie kiedy po pięknej indywidualnej akcji w polu karnym przeciwnika zdobył jedyną i zwycięską bramkę.

W ponad pięćdziesięcioletniej tradycji Pucharu Narodów Afryki było to trzecie zwycięstwo Nigerii. Najwięcej, siedem razy, triumfował Egipt.

Trzecie miejsce w tegorocznym turnieju zdobyła reprezentacja Mali.

Amadeusz Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry