Srebro Pałki na MŚ w biathlonie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

W biatlonowych mistrzostwach świata rozgrywanych w czeskim Nowym Mescie Krystyna Pałka osiągnęła życiowy sukces w biegu na dochodzenie zdobywając srebrny medal. Było to pierwsze podium Polki w karierze i od razu w tak ważnych rangą zawodach.

Krystyna Pałka po biegu sprinterskim zajmowała siódmą lokatę. Dwa pierwsze strzelania były bezbłędne w wykonaniu Polki dzięki czemu bardzo szybko przesunęła się na trzecią pozycję. Po strzelaniu w pozycji stojącej reprezentantka Polski musiała przebiec jedną rundę dodatkową liczącą 150 metrów, jednak jej rywalki także pudłowały na strzelnicy. Czwarte podejście do strzelania również zakończyło się jednym niepowodzeniem.

sxc/svenic

sxc/svenic


Pomimo to Pałka ruszyła na dalszą trasę jako druga. Rywalki próbowały ją dogonić, jednak Polka znakomicie finiszowała na drugiej pozycji zdobywając tym samym srebrny medal. Pierwsze miejsce zajęła Tora Berger z Norwegii, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Ukrainka Olena Pidhrushna.

Życiowy sukces osiągnęła także Monika Hojnisz, która w niedzielnym biegu zajęła trzynastą lokatę. Reprezentantka Polski trzy pierwsze strzelania miała bezbłędne.

Amadeusz Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry