Święto kina w Berlinie (Berlinale, 7 – 17 lutego 2013)

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

W cieniu oscarowych nominacji, napięcia i niepewności związanej z przyznaniem jednych z najbardziej prestiżowych nagród, rozpoczął się Międzynarodowy Filmowy Festiwal w Berlinie. Przewodniczącym siedmioosobowego jury został w tym roku chiński reżyser, Wong Kar Wai, którego najnowszy obraz The Grandmaster rozpoczął 63. odsłonę Berlinale.

W wyścigu o Złotego Niedźwiedzia bierze udział dziewiętnaście filmów. Polskę, w głównym konkursie reprezentuje Małgorzata Szumowska z obrazem W imię… . Kontrowersyjna historia miłości między prowincjonalnym księdzem (w tej roli Andrzej Chyra) a młodym mężczyzną, spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród zagranicznej publiczności i wielką burzą w kraju.

stock.xchng

stock.xchng


Czy reżyserce uda się pokonać konkurencję przekonamy się 16 lutego (warto wspomnieć, że wśród rywali naszej rodaczki znajdują się tacy artyści jak: Bruno Dumont, Ulrich Seidl, czy Gus Van Sant). Berlinale to oczywiście nie tylko konkurs główny. Miłośnicy kina, w ofercie ponad 400 tytułów, znajdą wiele ciekawych prac. Szczegółowy plan festiwalu i inne cenne informacje na oficjalnej stronie: http://www.berlinale.de/en/HomePage.html

Sigurlin

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry