Wróg numer jeden – Polowanie na Osamę

FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Po prawie dwóch miesiącach od oficjalnej, światowej premiery (19 grudnia 2012), na ekrany naszych kin trafił Wróg numer jeden/Zero Dark Thirty. Obraz Kathryn Bigelow otrzymał aż pięć nominacji do Oscarów (w tym za najlepszy film oraz scenariusz oryginalny). Przez dwie i pół godziny mamy możliwość śledzenia losów młodej agentki CIA (wcielająca się w tę rolę Jessica Chastain otrzymała Złoty Glob oraz oscarową nominację dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej), wysłanej do Arabii Saudyjskiej, w celu kierowania poszukiwaniami Osamy Bin Ladena.
Wróg numer jeden
W tle mnogości informacji, zawirowań akcji, obserwujemy metamorfozę głównej bohaterki, która, z początkowo powściągliwej i słabej kobiety, zamienia się w żądną krwi, upartą wojowniczkę o sprawiedliwość. Film nie jest typową hollywoodzką produkcją – skupioną przede wszystkim na komercyjnym oraz finansowym sukcesie.

Wręcz przeciwnie, Bigelow, w niemal ascetycznym stylu, stara się obserwować swoich bohaterów i nie narzucać politycznie poprawnego przesłania swoim odbiorcom. Próżno szukać we Wrogu numer jeden tak lubianej przez Amerykanów widowiskowości, czy wzniosłości. Film, jeszcze przed premierą elektryzował opinię publiczną na całym świecie i chociażby z tego powodu warto się przekonać czy słusznie.

Sigurlin

Źródła: http://www.imdb.de/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry