„W imię…” Małgorzaty Szumowskiej reprezentuje Polskę…

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

„W imię…” Małgorzaty Szumowskiej reprezentuje Polskę w konkursie głównym Berlinale. Seans zakończył się żarliwymi oklaskami, a o tym, czy reżyserce uda się pokonać konkurencję i odebrać upragnioną statuetkę Złotego Niedźwiedzia przekonamy się już w najbliższą sobotę. W tych okolicznościach warto wspomnieć o książce przybliżającej sylwetkę jednej z najpopularniejszych polskich reżyserek. „Szumowska.

sxc

sxc

Kino to szkoła przetrwania” to przedruk rozmowy, jaką z artystką przeprowadziła Agnieszka Wiśniewska. „Małgośka” dzieli się z dziennikarką tajnikami swojej pracy, przemyśleniami na temat współczesnej kinematografii, jak również życiem prywatnym (wspomnieniami z dzieciństwa w Krakowie i obecnej sytuacji). Pierwszy, duży sukces Szumowska odniosła już w czasie studiów na „łódzkiej filmówce” (dzięki etiudzie „Cisza”).

Kolejne filmy („Szczęśliwy człowiek”, „Ono” czy „33 sceny z życia”) umacniały jej pozycję w kręgu polskich reżyserów. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa: Krytyka Polityczna w 2011 roku, przy wsparciu m.in. Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Sigurlin

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry