„Przed północą” na festiwalu w Berlinie

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Wielkie festiwale filmowe to zawsze również wielkie nazwiska, nie tylko goniących za sławą domorosłych celebrytów. Dla Richarda Linklatera, festiwal w Berlinie stał się doskonałą okazją do zaprezentowania i zarazem wypromowania ostatniej części swojej trylogii. „Before midnight”, to kontynuacja losów Celine (Julie Delpy) oraz Jesse (Ethan Hawke), znanych z niezwykle popularnych, a w niektórych kręgach uznanych już za kultowe, filmów „Przed wschodem słońca” (1995) oraz „Przed zachodem słońca” (2004).

stock.xchng

stock.xchng


Tym razem para mieszka w Paryżu razem ze swoimi córeczkami, a wspólny, wakacyjny wyjazd do Grecji okaże się wielkim sprawdzianem dla ich związku. Na przełomie tych osiemnastu lat bohaterowie dojrzeli, a cała historia nie jest już tylko sentymentalną i romantyczną opowieścią o dwójce zauroczonych w sobie ludzi. Linklater próbuje dotknąć istoty międzyludzkich relacji, co sądząc po reakcji publiczności na jego obraz, bardzo dobrze mu wychodzi.

Plotka głosi, że to pierwszy film konkursowy, który wywołał uśmiech na twarzach oglądających go krytyków. Nam pozostaje jedynie cierpliwie czekać, aż „Przed północą” trafi na nasze ekrany.

Sigurlin

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry